Blog

Jak pronajmout nemovitost

Jestli zvažujete, jak pronajmout nemovitost, kterou nevyužíváte, pak hledáte rady a zkušenosti. Jak se nenapálit a jak se prosadit na realitním trhu? Získejte povědomí o celém procesu a odneste si návrh efektivního postupu.

jak pronajmout nemovitost

Poraďte se s odborníkem jak pronajmout nemovitost, vyhnete se chybám

Prvním krokem k úspěšnému pronájmu nemovitosti je jasné stanovení cílů – jaké jsou Vaše potřeby? Chcete pronajmout co nejdříve, nebo preferujete vyčkat na co nejvíce zájemců? Preferujete dlouhodobý či krátkodobý pronájem? Máte dostatek času na vyřizování telefonátů a sjednávání prohlídek, nebo upřednostníte komplexní servis realitní kanceláře?

Následujícím a stěžejním krokem je stanovení maximální možné výše nájemného. To vychází především z lokality nemovitosti, jejího technického stavu a z aktuální poptávky a situace na trhu. Pro kvalitní a směrodatný odhad se nebojte spojit s realitním odborníkem, který vám nabídne zasvěcený pohled do problematiky a poradí, jak se ve vztahu pronajímatele a nájemce zorientovat. Zkušený makléř má totiž přístup k databázím s informacemi o již realizovaných pronájmech nemovitostí, pomocí dat tak dokáže určit reálnou cenu. Realitní makléř vám pomůže také s nastavením optimální strategie, díky tomu eliminujete chyby, které by vás mohly stát váš vlastní čas, energii i peníze.

Přípravu nepodceňujte

Před zveřejněním nabídky nemovitost na představení světu připravte. Zkuste se na svou nemovitost podívat očima někoho, kdo hledá svůj vysněný domov a vyjděte těmto představám naproti. Vykliďte přeplněné místnosti, uschovejte své osobní věci a na místě ponechejte jen ten nábytek, který nájemcům chcete dát k dispozici. Neodkládejte ani nezbytné opravy rozbitých kachliček nebo seškrábání loupající se omítky. Dojem z čistého a vzdušného prostoru je důležitý. Inspirovat se můžete také fenoménem tzv. homestagingu, který tkví v dekoraci a vyšperkování nemovitosti. Pro pořízení fotografií platí jednoduché pravidlo – kvalitní foťák a dostatek denního světla.

Hledejte cesty, jak být vidět

Při přípravě textu inzerce se zaměřte na vypíchnutí předností nemovitosti, včetně dispozic, lokality a možností, které nabízí. Nepoužívejte subjektivní slova jako nádherný, nejlepší a nejlevnější. Do inzerátu obsáhněte věcné a pravdivé informace. K fotografiím přidejte plánek nemovitosti.

Inzerát můžete vyvěsit na nejnavštěvovanější realitní portály nebo jej nabídnout do médií. Pokud ale chcete maximalizovat svůj potenciál, pamatujte, že zájemci hledají také na stránkách realitních kanceláří, se kterými mají spojenou pozitivní zkušenost z dřívějšího hledání pronájmu. Spolupráce s odborníkem vám může rovněž přinést nájemce z interních databází makléřů.

Koordinace prohlídek

Po zveřejnění inzerátu si v diáři udělejte dostatek prostoru na prohlídky, stejně tak na samotnou komunikaci se zájemci. Reagujte na zájem průběžně a vstřícně, ale buďte pragmatičtí – vážné zájemce si prověřte. Při samotných prohlídkách se zúročí čas strávený úklidem, před příchodem návštěvníků stačí vyvětrat nebo podpořit atmosféru vonnou svíčkou.

Projevený zájem nestačí

Vážným zájemcům o koupi předložte dohodu o rezervaci, která slouží jako pojistka vám i druhé straně. Správně formulované podklady vám připraví specializovaný právník či realitní kancelář, která disponuje právním oddělením. Před uzavřením dohody o rezervaci je nutné také dohodnout podmínky budoucího nájmu (výše a doba nájmu apod.).

Poslední kroky vedoucí k nájemní smlouvě

Po uzavřené dohodě o rezervaci mějte připravený návrh znění nájemní smlouvy, který má druhá strana právo připomínkovat. Zapracování všech připomínek ke spokojenosti všech neberte na lehkou váhu, finální verze nájemní smlouvy je důležitým dokumentem. Pro bezproblémové dokončení celého procesu pracujte s předávacím protokolem a nezapomeňte ani na případné formuláře na přepis energií. Pokud budete chtít jednotlivé kroky konzultovat s odborníkem, promluvte si s námi. Vlastník nemovitosti má naše služby zcela zdarma. Provizi hradí nájemce.

Pronajato!

Gratulujeme, již víte, jak pronajmout nemovitost. Vaše cíle jsou splněny a nyní můžete svou energii věnovat novým výzvám.

Chci nezávazně poradit s prodejem / pronájmem


Kde nás najdete

Quantum reality, spol. s r.o.
Štefánikova 248/32, Praha 5,
150 00, Smíchov / (1. patro)
IČ: 290 32 792

squares

Pracovní dny: 9.00 – 18.00 hod
Info@quantumreality.cz
+420 730 154 732 / +420 273 134 681