Blog

Odhad ceny nemovitosti lze získat zdarma, online a bez vkládání kontaktních údajů

Odhad ceny nemovitosti je zásadním krokem pro úspěch při prodeji. Podhodnocení znamená jistou ztrátu, o tom není třeba dlouze psát, nicméně častou chybou bývá i nadhodnocení. Nezkušení prodávající totiž chtějí nabídnout nemovitost za vyšší než tržní cenu s tím, že to zkrátka „zkusí“. V praxi pak dochází k tomu, že musí nemovitost opakovaně zlevňovat, což potenciální zájemce odrazuje a působí to podezřele. Jak tedy celý proces stanovení ceny úspěšně zvládnout?

Odhad ceny nemovitosti

Pořádek v pojmech

Odhadem ceny nemovitosti se rozumí její tržní cena. Jedná se tedy o cenu, za kterou lze nemovitost aktuálně prodat nebo naopak koupit. Tržní hodnota nemovitosti je vždy časově omezená, protože se odvíjí od dynamické situace na trhu. Relevantního odhadu nedocílíte jednoduchou matematikou – pokud jste koupili byt za dva miliony a další milion jste investovali do jeho renovace, je mylné se domnívat, že odhad ceny v tomto případě bude nejméně tři miliony korun.

Jaká jsou kritéria pro odhad ceny nemovitosti?

Cena nemovitosti se odvíjí především od lokality, stáří a stavu nemovitosti, druhu budovy, dispozice a výhledu. Například vyšší hodnotu bude mít nemovitost, která nabízí dobrou dopravní dostupnost do centra města, je situována poblíž parku, má nově zrekonstruované podlahy a kvalitní okna. Do hry vstupují i další faktory, jako je přítomnost sklepa či garáže a občanská vybavenost (blízkost obchodů, školy, lékaře).

Odhad ceny nemovitosti online, zdarma a bez vkládání kontaktních údajů

Odhad tržní ceny vychází z výše popsaných kritérií, rovněž se pracuje s informacemi z katastru nemovitostí a cenovými mapami, které obsahují prodejní ceny v dané lokalitě. Zásadní jsou také zkušenosti a znalosti z prostředí realitního trhu.

Pokud zvažujete profesionální vyhotovení odhadu ceny vaší nemovitosti, vyzkoušejte nejdříve online kalkulačku Odhad-zdarma.cz, která je bezplatná pro prodávající i kupující. Zároveň po vás nevyžaduje kontaktní údaje. Ověřte si cenu vaší nemovitosti a předejděte možným finančním ztrátám. Kalkulačka umí navíc stanovit i optimální výši nájmu nemovitosti.

Jak si sami určit cenu, kterou neproděláte?   

Prozkoumejte nabídku podobných nemovitostí, které se prodávají v dané lokalitě. Hledejte na portálech s inzercí realit a zohledněte také nabídky přímo na stránkách realitních kanceláří.  Spočítat si můžete také průměrnou cenu za metr čtvereční, kterou aplikujete na celou plochu nemovitosti. Těmito kroky získáte alespoň hrubý odhad ceny nemovitosti.

Pro kvalitní a směrodatný odhad nemovitosti se nebojte spojit s realitním odborníkem, který nejlépe ví, jak analyzovat trh. Stejně tak mějte na paměti, že existují i atypické nemovitosti, u kterých může být laický odhad tržní ceny velice nepřesný. Proto doporučujeme využít náš tým a zdarma požádat o upřesnění tržní ceny. Správné určení tržní ceny podpoří rychlejší prodej nemovitosti a upoutá více pozornosti ze strany zájemců. V případě nákupu zase poskytne jistotu, že se vám nákup nemovitosti skutečně vyplatí.

Chci nezávazně poradit s prodejem / pronájmemKde nás najdete

Quantum reality, spol. s r.o.
Štefánikova 248/32, Praha 5,
150 00, Smíchov / (1. patro)
IČ: 290 32 792

squares

Pracovní dny: 9.00 – 18.00 hod
Info@quantumreality.cz
+420 730 154 732 / +420 273 134 681