Blog

Jak na stanovení výše nájmu? Jde to online, zdarma a bez vkládání kontaktních údajů

Stanovení výše nájmu představuje klíčový krok v řetězci aktivit, které vedou k úspěšnému pronájmu Vaší nemovitosti.

Stanovení výše nájmu

Pro zjišťování tržní ceny nemovitosti již bylo vytvořeno několik online kalkulaček. Jejich spolehlivost se může lišit a v některých bohužel nezískáte vytouženou cifru bez vložení kontaktních údajů. Optimální výši nájmu však většina kalkulaček stanovit neumí. Online kalkulačka odhad-zdarma.cz zvládá i stanovení optimální výše nájmu. Kalkulačka si získala oblibu především pro její spolehlivost. Je bezplatná, rychlá a není třeba do ní vkládat kontaktní údaje.

Proč je vlastně stanovení výše nájmu tak důležité?

Sjednáním nižšího nájmu než který nám umožňuje trh se samozřejmě obíráme o zisk. Co když se ale rozhodneme vydat opačnou cestou? Nasadíme vysoký nájem s vědomím, že budeme v případě neúspěchu postupně požadovanou výši nájmu snižovat. Teoreticky to je zajímavá strategie, nicméně v realitě se pravděpodobně tento záměr s úspěchem nesetká. Nepřiměřeně vysoký nájem totiž potenciální zájemce odradí a vy tak nedostanete ani příležitost k vyjednávání. Nakonec budete nuceni výši požadovaného nájmu několikrát snižovat, což bude působit nedůvěryhodně. Vaši šanci na úspěch nezvýší ani doba inzerce nemovitosti, která potenciálním zájemcům určitě nenapovídá, že se jedná o možnost, kterou si nesmí nechat uniknout.

Jak předejít ušlému zisku?

Každý měsíc, který svoji nemovitost nepronajímáte, pro vás znamená ušlý zisk. Zkuste se tedy na podmínky pronájmu podívat i očima svého nájemce. Někdy i drobný ústupek v podmínkách pronájmu může zajistit dlouhodobý nájemní vztah, který vám přináší stabilní příjem. Bydlení je mezi lidmi obecně velmi diskutované téma. Určitě tedy nechcete, aby se po několika měsících váš nájemce od kamarádů či kolegů dozvěděl, že nájem za bydlení zbytečně přeplácí a oznámil vám ukončení nájmu. Kalkulačka odhad-zdarma.cz je neustále aktualizována, proto máte jistotu, že výsledná hodnota odpovídá tržní realitě.

Nechte si poradit a ptejte se po následné péči

Majitelé nemovitostí někdy zkouší pronajmout svůj byt či dům vlastními silami. Častým motivem je především snaha ušetřit na provizi. Jakkoliv je to pochopitelné, existují i realitní kanceláře, které nabízejí služby pro majitele nemovitosti zdarma. Provizi totiž hradí nájemce. Zároveň nemusí vlastníci nemovitostí investovat peníze do inzerce, čas do prohlídek a součástí služeb bývá i bezplatné profesionální nafocení a vypracování smluvní dokumentace. Pro kvalitního realitního makléře to navíc podpisem smlouvy nekončí a poskytne vám i pomoc, rady a péči po dobu nájmu.

Chci nezávazně poradit s prodejem / pronájmemKde nás najdete

Quantum reality, spol. s r.o.
Štefánikova 248/32, Praha 5,
150 00, Smíchov / (1. patro)
IČ: 290 32 792

squares

Pracovní dny: 9.00 – 18.00 hod
Info@quantumreality.cz
+420 730 154 732 / +420 273 134 681